Local Traffic Manager(LTM)

برنامه‌های کاربردی، نوآوری و سودآوری را در اختیار شما قرار می‌دهند و به کسب و کار شما اجازه استفاده از روندهایی مانند رایانش ابری، تحرک و شبکه‌های نرم‌افزار محور[1] (SDN) را می‌دهد. بخش فناوری اطلاعات شما وابسته به‌ زیرساخت‌های شبکه شما است تا با تکیه بر آن با چالش‌های امروز و فردا مواجه شود.

F5® BIG-IP® Local Traffic Manager™  LTMبه شما کمک می‌کند برنامه‌های کاربردی خود را به کاربران خود به شیوه‌ای قابل اعتماد، مطمئن و بهینه‌سازی ارائه کنید. شما توسعه و انعطاف پذیری خدمات برنامه‌های کاربردی را با قابلیت برنامه‌ریزی برای مدیریت زیرساخت‌های فیزیکی، مجازی و ابری خواهید داشت. با BIG-IP LTM، شما می‌توانید برنامه‌های کاربردی را ساده تر، سریع‌تر و دل‌به‌خواه‌تر و به شکلی قابل پیش‌بینی‌تر داشته باشید.

مزایای کلیدی

ارائه برنامه‌های کاربردی به شکلی سریع و قابل اطمینان: برنامه های کاربردی به سرعت و به شکلی قابل اعتماد برای برنامه‌های تحت وب امروز بهینه شده‌اند و بدین منظور از HTTP/2  برای اطمینان از اینکه مشتریان و کاربران شما به برنامه های مورد نیاز خود دسترسی دارند، استفاده شده است تا در هر زمانی که نیاز به آنها وجود داشت آنها در دسترس باشند.

با زیرساخت‌های قابل برنامه‌ریزی خودکار و سفارشی کنید: ‌برنامه‌های کاربردی خود را کنترل کنید- از اتصال و ترافیک تا پیکربندی و مدیریت با F5 IRules LX صورت می‌گیرد که مرحله بعدی تکاملی برای برنامه‌نویسی شبکه است که پشتیبانی زبانی Node.js را برای پلت فرم BIG-IP ارائه می‌دهد.

انتقال به SDN و شبکه‌های ابر: پیاده‌سازی یکپارچگی عملیاتی و انطباق با نیازهای تجاری در محیط‌های فیزیکی، مجازی و ابری با انعطاف پذیری و مقیاس‌پذیری استقرار همراه است.

مدیریت و گسترش ساده برنامه های کاربردی: قالب‌های F5 iApps که توسط کاربران تعریف شده است سبب سادگی استقرار، مدیریت و دریافت پدیداری کاملی درون برنامه‌های کاربردی شما می‌شود.

ایمن سازی برنامه های کاربردی: برنامه‌هایی که کسب و کار شما را راه می‌اندازند با عملکرد و پدیداری SSL پیشرو در صنعت محافظت کنید.

هوش برنامه‌ کاربردی

مدیریت ترافیک برنامه‌ کاربردی

BIG-IP LTM شامل تعادل بار استاتیک و پویا برای از بین بردن نقاط شکست تکی است. پروکسی‌های برنامه‌های کاربردی به شما اطلاعات پروتکل را برای کنترل ترافیک مهم‌ترین برنامه‌های کاربردی را می‌دهند. BIG-IP LTM همچنین سطوح عملکرد پویا سرورها را در یک گروه ردیابی می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که برنامه‌های کاربردی شما فقط به طور دائمی نیستند بلکه مقیاس‌پذیری و مدیریت آنها نیز آسان‌تر است.

تحویل برنامه کاربردی امن

BIG-IP LTM  عملکرد و پدیداری SSL پیشرو در صنعت را برای ترافیک‌های ورودی و خروجی فراهم می‌کند تا شما بتوانید به شکلی مقرون به صرفه تمامی تجربه کاربر خودتان را با رمزنگاری هر چیزی از کلاینت تا سرور محافظت کنید. همچنین در برابر حملات DDoS بالقوه مخرب دفاع می‌کند و خدمات ICAP را برای ادغام با حفاظت از اتلاف داده‌ها (DLP) و حفاظت از ویروس فراهم می‌کند.

بهینه‌سازی تحویل برنامه کاربردی

BIG-IP LTM به طور چشمگیری زمان بارگذاری صفحه و تجربه کاربری را با HTTP/2، ذخیره‌سازی، فشرده‌سازی، F5 TCP Express و F5 OneConnect را بهبود می‌بخشد. همچنین پروتکل‌های بلادرنگ و تصمیمات مدیریت ترافیک را بر اساس شرایط نرم افزار و سرور، مدیریت اتصال گسترده و حمل و نقل محتوا و TCP فراهم می‌سازد.

پدیداری و نظارت بر برنامه کاربردی

نظارت دقیق بر اینکه چگونه برنامه کاربردی شما برای کاربران واقعی بر اساس زمان پاسخ برنامه، شرایط شبکه و زمینه کاربر اجرا می‌شود. تجزیه و تحلیل F5 تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به برنامه‌های کاربردی مانند URL، پروتکل و زمان تاخیر سرور  را ثبت می‌کند وسپس در سطوح مختلف گزارش می کند. BIG-IP LTM سبب سادگی ادغام با ابزارهای موجود با استفاده از استانداردهای صنعتی مانند sFlow، SNMP، و syslog می‌شود.

تحلیل F5 آمارهای سطح برنامه‌کاربردی و بلادرنگی را فراهم می‌سازد

زیرساخت قابل برنامه‌ریزی

iRules

زبان اسکریپت‌نویسی F5 iRules که رابط اسکریپت‌نویسی ترافیک F5 است تجزیه و تحلیل برنامه نویسی، دستکاری و شناسایی تمامی جنبه‌های ترافیک را در شبکه‌های شما امکان‌پذیر می‌کند. مشتریان به طور مرتب قوانین رفع امنیت را اجرا می کنند و پروتکل‌های جدید را پشتیبانی می‌کنند و خطاها مربوط به برنامه را به شکل بلادرنگ رفع می کنند. با iRules قوی و انعطاف‌پذیر شما به راحتی و به سرعت می‌توانید راه حل‌هایی را توسعه دهید که می‌توانید با اطمینان آنها را از طریق برنامه‌های کاربردی متعدد اجرا کنید.

iRules LX

iRules LX مرحله بعدی تکاملی در برنامه‌نویسی شبکه است که پشتیبانی زبانی Node.js را برای پلت فرم BIG-IP ارائه می‌دهد. Node.js به توسعه‌دهندگان جاوا اسکریپت اجازه می‌دهد تا بسته‌هایی بیش از 250،000 npm را بنویسند و بدین شکل کدنویسی و نگهداری آن را راحت‌تر می‌کنند. تیم‌های توسعه‌دهنده می‌توانند با کد‌های جدید و با محیط Workspace iRules LX کار کنند و پلاگینی جدید برای Eclipse IDE موجود است که می‌تواند برای ساخت یکپارچه‌سازی مداوم استفاده شود.

iApps

BIG-IP LTM شامل قالب‌های F5 iApps است که یک ویژگی قوی است که شما را قادر به استقرار، مدیریت و تجزیه و تحلیل برنامه‌های کاربردی شرکتی به عنوان یک مجموعه کلی می‌کند و دیگر نیازی نیست که این موارد به تنهایی مورد مدیریت و پیکربندی قرار بگیرند. iApps به شما پدیداری قوی را ارائه می‌دهد و سبب کنترل بهتری برای ارائه برنامه‌های کاربردی می‌شود که این موارد به شما کمک می‌کنند تا در عرض چند ساعت به جای چند هفته به استقرار محصول خود بپردازید. این رویکرد برنامه محور هم تراز با شبکه و برنامه‌های کاربردی شما است و برنامه‌های کاربردی را برای ارائه نیازهای کسب و کار اتخاذ می‌کند.

قالب‌های iApps سبب ساده‌سازی استقرار برنامه‌های کاربردی می‌شود.

iControl

APIهای F5 iControl و SDK اجازه می دهد اتوماسیون و ادغام برنامه های سفارشی به تمام جنبه های BIG-IP LTM و دیگر ماژول های BIG-IP. iControl به عنوان API های REST و SOAP برای مطابقت با مدل مناسب برای سازمان شما می‌شوند. با iControl، هر جنبه ای از پیکربندی BIG-IP LTM، از جمله بسیاری از جنبه‌های تمامی ماژول‌های BIG-IP، از دستگاه و برنامه های کاربردی برای تنظیم برنامه و سلامت و شروع پشتیبانی می‌توانند به صورت خودکار به منظور دستیابی به زیرساخت‌هایی پویا برنامه نویسی شوند.

iCall

F5 iCall یک چارچوب اسکریپت قدرتمند است که براساس TMSH (رابط خط دستور پوسته F5 TMOS) و TCL است که به مشتریان کمک می‌کند محیط خود را حفظ کنند و زمان خرابی را با خودکار‌سازی وظایف کاهش دهند. این بر رویدادها نظارت می‌کند و اسکریپت ها را اجرا می‌کند تا مسائل را به سرعت و به شکلی قابل پیش‌بینی حل کنند. iCall مدیران را قادر می سازد با انجام خدمات در سطح مدیریت، واکنش به رویدادهای مشخص مانند ایجاد یک بسته پشته TCP در یک شکست، اجرای یک iApp خاص برای تنظیم مجدد تنظیمات خدمات شبکه کاربردی، یا تنظیم توازن وزنی بار در خدمات برنامه‌ها را بر اساس تغییر در بر سلامت داده‌های نظارتی داشته باشند.

زیرساخت مقیاس پذیر

ابر آماده

BIG-IP LTM باعث سهولت دستیابی به سازگاری عملیاتی و سازگاری با نیازهای کسب و کار در محیط‌های فیزیکی، مجازی و ابر می‌شود و سبب حذف اختلاف انتقال بین برنامه‌های کاربردی سنتی فیزیکی و معماری‌های ابری می‌شود.

ScaleN

فناوری F5 ScaleN از شاسی F5 VIPRION ، خوشه‌های سرویس دستگاهی و و قابلیت‌های مقیاس‌گذاری F5 Virtual Clustered Multiprocessing™ (vCMP) برای راه‌اندازی راهکارهای کارآمد، انعطاف‌پذیر و چند مستاجر برای مراکز داده، ابرها و اعمال ترکیبی استفاده می‌کند. ScaleN از محدودیت‌های زیربنایی زیرساختی فراتر می‌رود و مدل‌های مقیاس‌پذیر و تلفیقی چندگانه را برای کمک به نیازهای کسب و کار خاص خود ارائه می‌دهد.

شبکه‌سازی مجازی

ماژول خدمات BIG-IP® SDN به شکل بومی از VXLAN و NVGRE حمایت می‌کند تا بدین شکل به ارائه قابلیت‌های درگاه‌ها با پل‌زنی مجازی BIG-IP LTM و شبکه‌های سنتی بپردازد. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا همه چیز را ساده نگهداری کنید و خدمات شبکه‌ای ارائه برنامه‌های کاربردی را در سراسر شبکه‌های سنتی و مجازی اعمال کنید.

مسیریابی پیشرفته

ماژول مسیریابی پیشرفته BIG-IP® به BIG-IP LTM امکان فراهم‌سازی قابلیت‌های مسیریابی شبکه‌سازی مانند BGP, RIP, OSPF, ISIS و BFD برای بهبود تعامل‌پذیری درون شبکه می شود و سبب افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری و ظرفیت شبکه شما می‌شود.

پلت‌فرم‌های BIGIP

تنها F5 نسل بعدی، پلت‌فرم ADC ابر آماده‌ای است که چابکی مانند DevOps را با مقیاس، عمق امنیت، و حفاظت سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای برنامه‌های در حال توسعه فراهم می‌کند. برنامه‌های کاربردی جدید BIG-IP® iSeries قابلیت‌برنامه‌ریزی سریع و آسان، هماهنگ‌سازی سازگار با محیط و عملکردهای سخت‌افزاری تعریف شده توسط نرم‌افزار را فراهم می‌سازند. در نتیجه، مشتریان می‌توانند ابرهای خصوصی را تسریع کرده و اطلاعات ضروری را در مقیاسی با کاهش TCO فراهم آورند و در عین حال نیز زیرساخت‌های برنامه‌های کاربردی آینده نگرانه خواهند بود. راه‌حل‌های F5 به سرعت می‌توانند از طریق ادغام با ابزارهای مدیریت پیکربندی منبع باز و سیستم‌های ارکستراسیون مستقر شوند.

علاوه بر iSeries، F5 شاسی‌های ماژولار VIPRION و سیستم‌های تیغه‌ای را پیشنهاد می‌دهند که به شکل خاص برای کارایی و برای مقیاس‌پذیری خطی واقعی بر اساس تقاضا بدون وقفه خدماتی را به کسب و کار ارائه می‌دهد. سیستم VIPRION با استفاده از فناوری خوشه بندی F5 ScaleN، شما می‌توانید تیغه‌هایی بدون پیکربندی یا راه‌‌اندازی مجدد را اضافه کنید.

نسخه‌های مجازی نرم افزار BIG-IP بر روی سرورهای کالا اجرا می‌شود و از دامنه هایپروایزرها[2] و الزامات عملکردی پشتیبانی می‌کند. این مجلات مجازی، چابکی، تحرک و استقرار سریع خدمات برنامه را در مراکز داده و محاسبات ابری فراهم می‌کند.

برای جزئیات بیشتر BIG-IP System Hardware، VIPRION و نسخه‌های مجازی را ببینید. برای اطلاعات در مورد پشتیبانی از ماژول خاص برای هر پلت فرم، آخرین یادداشت‌های انتشار در AskF5 را ببینید. برای فهرست کامل هایپروایزرهای پشتیبانی شده به VE Supported Hypervisors Matrix مراجعه کنید.

پلت‌فرم‌های F5 را می‌توان از طریق یک قاب تکی شیشه‌ای با مدیریت متمرکز BIG-IQ مدیریت کرد.

مجوز‌دهی ساده

نیازهای برنامه‌های خود را در یک محیط پویا تامین کنید که پیش از این هرگز انقدر آسان نبوده است. Good, Better, Best F5 برای شما قابلیت انطعا‌ف‌پذیری برای ارائه ماژول‌های پیشرفته بر اساس تقاضا را با بهترین ارزش فراهم می‌سازد.

 • تصمیم بگیرید که چه راه حلی برای محیط برنامه شما مناسب است بدین منظور به معماری مرجع F5 رجوع کنید.
 • ماژول‌های مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های خود را با Good, Better, Best F5 تامین کنید.
 • انعطاف‌پذیری کامل برنامه را با توانایی استقرار ماژول‌های خود بر روی یک پلت‌فرم مجازی یا فیزیکی اجرا کنید.

خدمات جهانی F5

خدمات جهانی F5  پشتیبانی، آموزش و مشاوره در سطح جهانی را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند بیشتر از سرمایه‌گذاری F5 خود استفاده کنید همچنین پاسخ‌هایی سریع به سوالات، گروه‌های داخلی آموزشی یا مدیریت کل پیاده‌سازی‌ها از طراحی تا استقرار را برای شما فراهم می‌کند همچنین خدمات جهانی F5 به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که برنامه‌های کاربردی شما همیشه امن، سریع و قابل اعتماد هستند.

مرکز توسعه

مرکز توسعه F5 جامعه‌ای است که شامل بیش از 195000 عضو هست و منبعی برای بهترین اسناد فنی، F5 SDK، پاسخی برای سوالات، مقالات، وبلاگ‌ها، رسانه‌ها و مواردی است که بیشتر مرتبط با قابلیت‌ برنامه‌نویسی و شبکه‌سازی ارائه خدمات است.

ویژگی‌های BIG-IP LTM

مدیریت ترافیک برنامه کاربرد

 • تعادل بار هوشمند
 • پشتیبانی پروتکل برنامه (HTTP/2، SSL/TLS، SIP)
 • نظارت بر سلامت برنامه
 • مدیریت وضعیت ارتباطی با برنامه کاربردی
 • F5 OneConnect
 • مسیریابی پیشرفته (BGP, RIP, OSPF, ISIS, BFD)
 • خدمات SDN (VXLAN, NVGRE)

بهینه‌سازی ارائه برنامه کاربردی

 • فشرده‌سازي انطباقی متقارن
 • حافظه رم و فشرده‌سازی
 • TCP Express
 • درگاه‌های HTTP/2

تحویل برنامه‌کاربردی امن

 • ارتباط SSL و جلسه معکوس
 • خدمات رمزنگاری ترکیبی (سخت افزاری SSL برای BIG-IP VE)
 • خروجی رمزگذاری SSL/TLS (سخت‌افزار شتاب‌دهنده)
 • الگوریتم چابکی GCM، ECC، Camellia، DSA، RSA
 • پشتیبانی از Suite B از جمله محرمانگی روبه جلو
 • HSM داخلی/ ابر/ شبکه (FIPS 140-2)
 • پدیداری SSL

برنامه‌های کاربردی پدیداری و نظارتی

 • تجزیه و تحلیل F5
 • داشبورد عملکرد
 • ورود به سیستم با سرعت بالا
 • sFlow

زیرساخت قابل برنامه‌ریزی

 • iRules و iRules LX برای قابلیت برنامه‌ریزی داده‌های سطحی
 • iCall برای اسکریپت کنترل سطح مبتنی بر رویداد
 • iApps برای مدیریت و راه‌اندازی پیکربندی سطح برنامه
 • iControl برای مدیریت API (SOAP,REST)

ScaleN

 • مقیاس‌پذیری بر اساس تقاضا
 • خوشه‌بندی برنامه کاربردی تمام فعال
 • مقیاس عملیاتی (چند مستاجری و مجازی‌سازی[3])

[1] software-defined networking

[2] hypervisors

[3] virtualization