پلتفرم بانکداری اوراکل

 

بانک­های کوچک درعصر دیجیتال با مجموعه­ای از چالش­های مختلف مواجه هستند: افزایش مقررات، کاهش درآمد، افزایش انتظارات مشتریان هزاره، و افزایش رقابت از سوی بانک­های دیگر. در میان این چالش­ها، بانک­ها باید به منظور حیات، رشد و موفقیت در دراز مدت سازگاری یابند.

پلتفرم بانکداری اوراکل یک روش سازنده است که به عنوان یک پلتفرم معماری بومی (SOA) طراحی شده و به بانک­ها کمک می­کند تا به صورت مداوم مدل­های کسب و کار خود را با بهینه­سازی و خودکار کردن فرایندهای کسب و کار، اتخاذ راهکارهای توزیع جدید و اجرای خدمات کلیدی سازمان تغییر دهند.

 

مزایای کلیدی کسب و کار

• تحول مترقی را امکان­پذیر کرده، و برای بانک­ها انعطاف­پذیری جهت جایگزینی پردازنده­های محصول و خدمات کاربردی شرکت در طول زمان را فراهم می­کند.

• چندین مدل تحول برای انتخاب – ایجاد نام تجاری جدید، هدایت شده به وسیله فروش/ منشاء، پیشنهاد بازار جدید، هدایت شده توسط کانال­ها، هدایت شده به وسیله فرایند، هدایت شده به وسیله دیدگاه­ها، هسته جایگزین.

• به موسسات مالی این امکان را می­دهد تا مولفه­هایی را تهیه و مورد استفاده قرار دهند، به این دلیل که هزینه­های ارتباطاتی را کاهش داده و خطرات مرتبط با فناوری را کاهش می­دهد.

• کاهش پیچیدگی کلی ارتبطات و هزینه­ های ادغام

 

روش­های بانکداری متحولانه  برای عصر دیجیتال

پلتفرم بانکداری اوراکل برای بانک­های جهانی طراحی و مهندسی شده که به دنبال حال و اصلاح سیستم­های پیشین خود هستند. این پلتفرم هم برنامه­های بانکداری خاص و هم برنامه­های سازمانی ساخته شده در محصولات میان افزاری اوراکل فیوژن و فناوری پایگاه داده اوراکل را شامل می­شود.

این پلتفرم یک برنامه بانکداری با هسته SOA بومی واقعی است که به بانک­ها این امکان را می­دهد تا هر عنصر سیستم معماری خود را به گونه­ای شکسته تا بتوانند بدون تاثیر بر اجزای موجود، به خودی خود، به کار گرفته شود. بانک­ها می­توانند فناوری­ها را به روز رسانی کرده و یا جایگزینی بخش به بخشی را انجام دهند، که آن­ها را قادر می­سازد تا میان نوآوری و ساده­سازی تعادل ایجاد کنند. خدمات بر اساس استانداردهای «سطح شرکتی» ساخته شده­اند و می­توانند در سطح سازمانی و یا کاربردی اتخاذ شوند.

پلتفرم بانکداری اوراکل یک راه حل جامع، و از پیش ادغام شده است که به وسیله یک مدل فرایند مرجع مقاومت صنعتی پایه ریزی شده و با بیش از دو دهه تخصص در صنعت خدمات مالی که از بیش از 500 پیاده­سازی بانکداری اصلی بدست آمده، توسعه یافته است. پلتفرم شامل مجموعه­ای از برنامه­های کاربردی تجاری برای «توزیع و ساخت» محصولات بانکی در کنار ابزارهای تحلیلی خدمات مالی است.

• مشتری قلب مدل کسب و کار است: بر محوریت مشتری طراحی شده، داده­های مشتری/ رابطه را در قوانین کسب و کار خدمات ترکیب کرده و در نتیجه تجربه مشتری را بهبود می­بخشد. این روش یک دید کلی را از ارتباطات مشتری در سراسر محصولات و خدمات فراهم آورده و به بانک­ها کمک می­کند تا رابطه­ای را اتخاذ کنند که منجر به ارزش­گذاری برای مشتریان شده و در نتیجه هزینه­ های تعامل را کاهش می­دهد. این مورد همچنین بانک­ها را قادر می­سازد تا محدودیت­ها و احتمالات را در سطح روابط کاهش دهند.

• بانکداری صنعتی: بانک­ها را قادر می­سازد تا فرایندهای کاری را ساده سازی کرده و به صورت خودکار درآورده، و عملیات­های اداری که منجر بهبود بهره­وری در بانک­ها می­شوند را افزایش دهند. این روش مرکز خدمات و راهکارهای منبع بندی را امکان­پذیر می­کند (مدیریت فرایند و پردازش مبتنی بر نقش که هر دو از عوامل بحرانی هستند).

• ایجاد نوآوری: بانکدارها را قادر می­سازد تا قوانین فرایند، تعاریف محصول و دیگر پارامترهای سیستم را تنظیم کرده و پاسخ­گویی سیستم را بهبود بخشیده و نوآوری را امکان­پذیر کنند.

• ویژگی­های چندگانه در یک روش: حمایت از محصولات چندگانه و منابع چندکاناله که به افزایش اثربخشی فروش کلی و محصولات برای هر مشتری کمک می­کند. این روش دیدگاهی کلی را در ارتباط با رابطه مشتری در سراسر محصولات و خدمات را فراهم کرده و قمیت­گذاری در سطح ارتباطی را امکان­پذیر می­کند. این روش به بانک­ها کمک می­کند تا خدمات به مشتری را بهبود بخشیده و تجربه­ای متقاعدکننده را ایجاد می­کند که منجر به بهبود ثبات شده و تحویل فروش، خدمات و بازاریابی را هدف قرار می­دهد.

 

ویژگی­های کلیدی

• معماری «چندگانه» که از چندین نام تجاری، نهاد، ارز، زبان و منطقه زمانی یک نمونه منفرد از پلتفرم پشتیبانی می­کند.

• طراحی مبتنی بر جزء مدولار، که منجر به انعطاف­پذیری می­شود.

• مدل­های پردازش مرجع استاندارد صنعت را مورد استفاده قرار می­دهد.

• استفاده از فناوری و استانداردهای باز

• معماری مبتنی بر فرایند کسب و کار

• خدمات کلیدی (ایمنی، مشتری، و غیره) «برونی سازی شده» و قادرند تا به عنوان توانایی­های شرکت مورد استفاده قرار گیرند.

• مقیاس­پذیری عمودی و افقی

• مجهز شده برای شفافیت کامل در زمینه فرایندها

• ساختاری محکم، که اتخاذ خدمات از سوی هر پردازنده مرکزی را امکان­پذیر می­کند.   

• مطابق با مقررات صنعت و محلی شده برای ایالات متحده و استرالیا

 

زمان حقیقی، توانایی پردازش محصول 24 ساعته و همه روزه برای سپرده­ها و وام­ها

پلتفرم بانکداری اوراکل شامل توابع سپرده­های بانکی اصلی و وام­ها است. این مورد پلتفرمی جامع را برای بانکداری جزء فراهم می­کند – یک پلتفرم سپرده­های منفرد و یک پلتفرم وام­دهی که خدمات، بهره­وری و هزینه پردازش اداری توسط بانک را تحت حمایت خدمات اساسی «شرکت» بهینه­سازی می­کند.

پرداز­شگر سپرده­ها، پس­انداز­ها و سپرده­های مدت دار (مدت ثابت، مدت متغیر، تجمعی، شاخص مرتبط، پس­انداز­های تنظیم شده) و تراکنش، صدور چک و حساب­های جاری با/ بدون تسهیلات بازپرداخت، حساب­های بازار پول و غیره را پوشش می­دهد. پردازشگر وام­ها، وام­های ایمن/ غیرایمن، اعتبار بازپرداخت، اعتبار شخصی، وام شخصی، وام خودکار، وام مسکن، و سایر موارد را پوشش می­دهد.

 

طراحی شده برای تحولات مترقی بر اساس اولویت­های کاری و تمایل به ریسک

هنگامی که نوبت به مدرن ساختن سیستم­های بانکداری اصلی می­رسد، بانک­ها به طور قانونی، تمایلی به انجام این کار دشوار ندارند. هزینه­ها بالا بوده و خطرات کاری غیرقابل اجتناب هستند، اما امروزه چندین بانک رویکرد مترقی را جهت تحول اتخاذ کرده­اند که می­تواند خطرات درک شده در یک تحول اساسی را کاهش دهد. بنابراین سوال در مورد لزوم تحول نیست بلکه در مورد این است که نقطه ایده­آل برای شروع تحول دیجیتالی کجاست؟ با پلتفرم بانکداری اوراکل، بانک­ها می­توانند یک رویکرد هدایت شده توسط فرایند و یا یک رویکرد هدایت شده توسط مولفه را به منظور تحول مترقی بر اساس اولویت­های کاری خود و تمایل به ریسک، انتخاب کنند. این روش برای بانک­ها انعطاف­پذیری جهت برنامه­ریزی تحولات خود در اندازه­های­ کوچک­تر را فراهم می­کند – جایگزین کردن پلتفرم­های DDA، ترمیم اساسی معماری مشتری، مهندسی دوباره منابع، و افزایش توانایی­های توزیعی. پلتفرم بانکداری اوراکل برای بانک­ها چندین مسیر را برای تحول مترقی، بخش­های عمودی، و افقی  فراهم کرده و یا یک معماری هدف جدید را ارائه می­کند. این پلتفرم بانک­ها را قادر می­سازد تا به صورت مترقی کسب و کار خود و مدل­های عملیاتی را به وسیله این موارد تغییر دهند:

• ایجاد و بهبود تسلط مشتری در شرکت

• تجدیدنظردر تجربه کلی مشتری

• اتخاذ چندین نام تجاری، کانال، و منابع  با چندین محصول

• ایجاد محصول و مدیریت قیمت­گذاری­ها

• مدیریت قرار گرفتن در معرض پورتفولیو کسب و کار با مدیریت محدودیت­ها و احتمالات در سطح ارتباط

• مدیریت اثربخش تخلفات

برنامه ­های از پیش ادغام شده پلتفرم بانکداری اوراکل و فناوری اوراکل به کاهش ادغام و آزمایش کمک کرده، و بدین ترتیب منجربه صرفه­جویی در هزینه­های ارتباطاتی و زمان کمتر برای به ارائه محصولات و خدمات به بازار می­شود. این پلتفرم به بانک­ها کمک می­کند تا از اختلالات دیجیتالی به نفع خود استفاده کرده و تبدیل به «بانک دیجیتالی آینده» شوند. 

 

محصولات مرتبط

• منابع شرکت بانکداری اوراکل            

• تولید محصول شرکت بانکداری اوراکل           

• مجموعه­ های شرکت بانکداری اوراکل