Oracle Business Intelligence 12c

 

به عنوان یک فعالیت راهبردی، توانمندی درک آنچه را در لحظه که اتفاق می‌افتد ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند که پیش‌بینی کنید کسب‌وکار شما می‌تواند به چه سمتی برود. تحلیل کردن یک فعالیت راهبردی نیاز به پلتفرم راهبردی دارد که تمام نیازهای سازمان‌های از هوشمندی تحلیل بصری و کشف داده‌‎های خود سرویسی تا قدرت یک پلتفرم سازمانی از جمله تحلیل عملیاتی به تناسب، امنیت، پایایی، عملکرد شدید و مدیریت متمرکز برآورده می‌کند. تنها اوراکل این چابکی و قدرت را در یک پلتفرم ترکیب می‌کند- زیرا شما نباید مجبور به انتخاب میان تحلیل با استفاده آسان و در سطح جهانی باشید.

 

تحلیل‌های بصری

مصورسازی داده‌ها تحلیل را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند و موجب می‌شود بینش‌ها به آسانی در دسترس افراد در سرتاسر سازمان قرار گیرد. مصورسازی داده‌ها در هوش کسب‌وکاری اوراکل 12c (BI 12c)  تجربه مشتری منش غنی را ارائه می‌دهد که هم اکنون در تمامی نمونه‌کارهای تحلیل‌های اوراکل مشترک است. علاوه بر این، کل تجربه کاربر ساده‌تر شده است که تعهد مداوم اوراکل در ایجاد تحلیل‌های سریع، منعطف، کاربرپسند، قدرتمند و محکم نشان می‌دهد.

 

مزایای کلیدی

• جلوه بصری فوق‌العاده و استفاده آسان

• زمان سریع‌تر در مقدار، ROI بالاتر

• نصب، ارتقاء و مدیریت آسان خیلی سریع برای TCO پایین‌تر

• پلتفرم جامع از خود سرویسی تا تحلیل‌های پیشرفته در تحلیل عملیاتی متناسب

• تحلیل یکپارچه روی ابر و مستقر در محل

• چابکی خود سرویسی در پلتفرم مرکزی و ایمن

• بدون مدلسازی یا منابع تخصصی لازم برای ترکیب داده

• متحرک سریع، بدون کار اضافی

• صوتی گرفته از صحبت کردن در داده‌های شما

• تحلیل در هر مکانی با قابلیت نویسندگی سیار کامل

• توسعه آسان به تحلیل‌های پیشرفته

• دسترسی مستقیم به منابع کلان داده

• پردازش درون حافظه سریع‌تر

 

ویژگی‌های کلیدی

• تحلیل‌های بصری

• مصورسازی فوق‌العاده داده‌

• به اشتراک‌گذاری ایمن و همکاری

• برجسته‌سازی هوشمند بطور خودکار به داده‌های مرتبط متصل می‌شود.

• سرویس متکی به خود

• بارگذاری داده‌ سرویس متکی به خود، بدون نیاز به مدل‌سازی

• ترکیب سرویس متکی به خود داده‌های شخصی و شرکتی

• اتصال استنتاجی خودکار میان مجموعه‌داده‌ها

 

Mobile

• امکان لمس و صوت، دقیقاً با داده‌هایتان صحبت کنید.

• نویسندگی کاملاً

• طراحی انطباقی برای هر دستگاهی

• به اشتراک‌گذاری بومی با سایر برنامه‌ها برای آندروید و اپل.

• هشدارها در پوشیدنی آندروید و ساعت اپل.

 

تحلیل پیشرفته

• یکپارچگی با صدها تابع رایگان

• توزیع R رایگان برای تحلیل سفارشی، بدون نیاز به تغییرات RDP

• عملکرد

• پردازش درون حافظه بیشتر

• Essbase درون حافظه روی Exalytics

مصورسازی‌های فوق‌العاده و هوشمند. مصورسازی داده به اندازه کشیدن ویژگی‌ها روی صفحه نمایش آسان است. مصورسازی‌های بهینه بصورت خودکار براساس نوع داده انتخاب شده بدون پیکربندی پیش‌فرض نمایش داده می‌شوند و همچنین بصورت خودکار بدون نیاز به جایگذاری دقیق قرار گرفته‌اند- از این رو می‌توانید تحلیل را آغاز کنید و زمان خود را صرف پیکربندی نمودارها، چارت‌ها و چیدمان‌ها نکنید. تنظیم چیدمان و تغییر نوع مصورسازی آسان است، بنابراین شما همیشه به نمایش مسلط هستید.

اتصال هر چیزی. مصورسازی‌ها و داده‌ها همگی بصورت پیش‌فرض متصل می‌شوند که یعنی برجسته‌سازی داده در یک تصویر بصورت خودکار داده‌های مرتبط در هر تصویر دیگر را برجسته می‌نماید، بلافاصله الگوهای جدید نشان داده می‌شوند. تجربه کلی پویا است و مصورسازی‌های به عنوان فیلترهایی عمل می‌کنند که در ترکیب با ترابری و جستجو هدایت شده کار می‌کنند، زمینه شما را حفظ کرده و به راهنمایی شما از طریق اکتشاف شما کمک می‌کند- بیشتری از آن چیزی است که شما در هر تجربه مشتری آنلاینی انتظار دارید.

استفاده آسان. بروزرسانی‌ها در سرتاسر این پلتفرم استفاده آسان و کارآیی را ظرفیت‌های تحلیلی قدرتمند ترکیب می‌کند. واسط صفحه خانه، پاسخ‌ها (پرس‌وجوی خاص منظوره و گزارش‌دهی) و داشبوردها (تحلیل‌ها و ایجاد داشبورد) یک ساختار ساده‌، فضای بازتر و یک رویکرد تمیزتری برای لانه‌گذاری و مرزها دارد که کمک می‌کند شما روی داده‌ها تمرکز نمایید و سریعاً آنچه را که مهم است مشاهده نمایید. گرافیک‌های HTML 5 تفسیر نما و نمایش مصورسازی را بهبود می‌بخشد و برای ایجاد گروه‌های جدید، محاسبات و مقیاس‌ها آسانتر است و برای تعامل مستقیم‌تر با نتایج ساده‌تر هم است.

 

سرویس متکی به خود

علاوه بر یکپارچگی داده و قابلیت‌های مدل‌سازی که به تحلیل مداوم عملیاتی قدرت می‌بخشد، BI 12c قابلیت‌های سرویس متکی به خود جدیدی را برای بارگذاری و ترکیب داده‌ها ارائه می‌دهد، نیازی به مدل‌سازی ندارد- تحلیل سریع را برای همه در سازمان در دسترس قرار می‌دهد.

بارگذاری داده. می‌توانید به آسانی فایل‌های متنی شخصی و صفحات گسترده را انتخاب کرده و سپس برای مشاهده پیش نمایش و آپلود آنها کلیک نمایید.

ترکیب. شما می‌توانید به آسانی داده‌های شخصی را با داده‌های مدیریتی ترکیب کنید- BI 12c بصورت خودکار اتصالات میان مجموعه‌داده‌ها را استنتاج می‌کند و همچنین تجربه کاربری بصری را برای تعریف مجدد اتصالات و ایجاد اتصالات جدید ارائه می‌دهد. ترکیب مجموعه‌داده‌های به شما این توانایی را می‌دهد که حوزه‌های موضوعی مدیریت شده موجود را با گسترش ابعاد و افزودن حقایق برای افزایش تحلیل به هنگام و مرتبط بهبود دهید.

 

سیار (همراه)

BI 12c تجربه سیار هوشمند رو به رشدی را ارائه می‌دهد که نمونه‌های کار را با همان برنامه سیار مستقر در محل و در ابر گسترش می‌دهد. تحلیل‌ها بلافاصله روی دستگاه شما موجود خواهند بود. به اشتراک‌گذاری و همکاری قدرتمندی را ارائه می‌دهد و مجموعه امنیت سیار اوراکل بصورت آنلاین و آفلاین تسهیل می‌کند.

درخواست BI. هم اکنون شما می‌توانید عیناً با داده‌هایتا از طریق پرسش BI صحبت کنید. پرسش BI یک رویکرد پژوهش محور برای تحلیل‌هایی است که برای لمس و صوت بهینه شده‌اند. پرسش یا نوع سؤالات در پژوهش و مشاهده مصورسازی‌های در پاسخ نشان داده می‎شوند.

نویسندگی. علاوه بر پشتیبانی کامل برای نمایش (لمس/کشیدن/ بزرگنمایی)، نویسندگی تمام سیار با استفاده یک طراحی انطباقی برای ارائه بهترین نمایش در دستگاه همراه موجود است. نتایج پرسش BI نقطه ورودی آسان برای ایجاد مصورسازی‌های جدید و تحلیل‌ها هستند که شما می‌توانید از طریق تلفن همراه خودتان آن را ورق زده و برای بررسی دقیق‌تر روی آن ضربه بزنید تا تمام صفحه شود.

قابلیت استفاده. واسط iOS بطور کامل طراحی شده است و شامل پشتیبانی دست به دست برای تداوم در گوشی، تبلت و لپ‌تاپ ؛ یکپارچگی با جستجوی همگانی برای کمک به یافتن داشبوردها و گزارشات مستقیم از جعبه جستجوی اپل و به اشتراک‌گذاری اصلی با سایر برنامه‌ها است. BI همراه برای آندروید نیز هم اکنون به اشتراک‌گذاری و دنبال کردن دستگاه‌های نزدیک و توانایی پروژه کردن هر نوع داشبورد یا نگاشتن در دستگاه‌های دارای GoogleCast ارائه می‌دهد. پشتیبانی از دستگاه‌های پوشیدنی برای ساعت اپل و پوشیدنی آندروید موجود است که هشدارهایی را بصورت اعلان نشان می‌دهد.

 

ارتقاء آسان

BI 12c یک ارتقاء ساده و قدرتمند از 11g است که زمان و تلاش را تمام نسخه‌ها حفظ می‌کند. یک فایل جداگانه یعنی آرشیو برنامه کاربردی BI (BAR) شامل همه مورد ضروری برای پشتیبانی، بازیابی، تست، کلون، حرکت و ارتقاء یک برنامه کاربردی است. علاوه بر این، BI 12c یک ابزار رایگانی را برای خودکار کردن آزمون رگرسیون شامل می‌شود که Baseline Validation Tool نام دارد و داده‌ها، تصاویر، ابرداده شئ کاتالوگ و سیستم ایجاد شده با SQL در انتشارهای 11g و 12c تأیید می‌کند. B12 با داشتن معماری و پیشرفت‌های مدیریت چرخه حیات مانند مدیریت ابرداده ماژولی، امنیت مستحکم‌تر و ساده‌تر و قابلیت‌های سرویس متکی به خود، مدیریت پلتفرم را ساده می‌کند، بطور قابل توجهی سرمایه‌گذاری IT را کاهش داده و پایین‌ترین هزینه کلی مالکیت (TCO) را ارائه می‌دهد.

 

عملکرد ویژه

تحلیل مجموعه داده‌های بزرگ‌تر به عملکرد حداکثری نیاز دارد. BI 12c شامل گزینه‌های جدید برای پردازش تخصصی درون حافظه‌ای است که زمان‌های پاسخ سریع در طیفی از تحلیل‌ها تضمین کند.

سرور BI اوراکل. بهینه‌سازی‌های درون حافظه‌ای سرور BI گردآوری و مرتب‌سازی سریع‌تر، فشردگی بیشتر و استفاده ماهرانه از حافظه برای داده‌های با طول متغیر ارائه می‌دهند که به عملکرد سریعتر در پلتفرم ترجمه می‌شود. علاوه بر این BI 12c پشتیبانی مداومی را برای پایگاه‌داده TimesTen In-Memory اوراکل ارائه می‌دهد و با گزینه Oracle Database 12c In-Memory مجوز می‌گیرد.

Essbase درون حافظه‌ای روی Exalytics. پیشرفت‌های شدید درون حافظه‌ای در Essbase روی Exalytics همزمان ارتقاء پیدا می‌کند، مقیاس‌پذیری از طریق بکارگیری کامل هسته‌های Exalytics و حافظه افزایش می‌یابد و عملکرد قابل توجهی ارائه می‌دهند که با حذف زمان انتظار در پردازش پس‌زمینه بدست می‌آید.

 

تحلیل‌های پیشرفته‌تر

تحلیل پیشگویانه یکپارچه‌تر است و دارای قابلیت‌های توسعه یافته و تجربه کاربری ارتقاء یافته است که به شما امکان می‌دهد که آسانتر شرایط آینده را پیش‌بینی کنید، عناصری که از لحاظ آماری مشابه هستند، گروه‌بندی کنید و داده‌های پرت را حذف کنید. BI 12c شامل توانایی توسعه تحلیل‌های با صدها بسته‌های تابعی موجود رایگان در حوزه عمومی و اجرای توزیع آر اوراکل رایگان روی سرور BI است. شما می‌توانید اسکریپت‌های سفارشی R را ایجاد کنید که می‌توانند بدون نیاز به تغییر RDP هوش کسب‌وکاری برای ارائه نتایج (R، پایگاه‌داده اوراکل، اسپارک و غیره) به هر موتوری متصل شوند.

 

منابع داده‌ای جدید

برای رفع در دسترس بودن مداوم داده‌های جدید متنوع و برآورده کردن تقاضای رو به رشد در شرکت که داده‌ها در آنجا تحلیل می‌شود، هوش کسب‌وکار 12c دسترسی به منابع جدیدی از جمله اوراکل و بیگ دیتا (علاوه بر داده‌های شخصی که در بخش سرویس متکی به خود ذکر شد) را ارائه دهد.

هایپریون. هوش کسب‌وکار 12c گزارش‌دهی و تحلیل‌های مدیریت مالی و سازمانی گسترده را از طریق دسترسی مستقیم به داده‌های برنامه برنامه‌ریزی هایپریون و مدیریت مالی هایپریون از طریق ورود، پشتیبانی بومی برای منطق مختص به برنامه‌ریزی و ایجاد مدل کاملاً وفادار خودکار روی ورود ابرداده پشتیبانی می‌کند.

کلان داده. شما با استفاده از هوش کسب‌وکار 12c می‌توانید کلان داده را در هدوپ از طریق کلاودرا ایمپالا تحلیل کنید. درایور Connect ODBC DataDirect  برای دسترسی به ایمپالا قرار گرفته است و هوش کسب‌وکار 12c پرس‌وجوهای SQL بهینه شده برای ایمپالا برای عملکرد حداکثری ایجاد می‌کند.

 

تحلیل‌ راهبردی برای برگشت سرمایه بیشتر

هوش کسب‌وکار 12c اوراکل یعنی لازم نیست که شما مجبور به انتخاب میان استفاده آسان و تحلیل در سطح جهانی و پیشرفته باشید. هوش کسب‌وکار 12c اوراکل تحلیل بصری، کشف سرویس متکی به خود، تحلیل عملیاتی قدرتمند، گزارش‌دهی و ایجاد داشبورد، همراه آنی، عملکرد حداکثری، تحلیل‌ پیشرفته‌، دسترسی به منابع داده‌ای متنوع و مهم‌تر در یک پلتفرم جامع به ارمغان می‌آورد که استفاده و مدیریت این پلتفرم آسان است. همچنین مجبور نخواهید بود که میان ابر و مستقر در محل انتخاب کنید زیرا هوش کسب‌وکار 12c نمونه‌کارهای تحلیل اوراکل را با فناوری، قابلیت عملکردی و تجربه کاربری مشترک را پی‌ریزی می‌کند، از این رو شما می‌توانید تحلیل خود را در محیطی انجام دهید که برای کسب‌وکار شما بهترین گزینه است. این انعطاف‌پذیری در زمان و پول شما صرفه‌جویی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که روی ارزش داده‌هایتان تمرکز کنید و شما را در بهره گرفتن کامل از تحلیل به عنوان یک مزیت رقابتی و تمایز توانمند می‌سازد، نوآوری را تحریک می‌کند و برگشت سرمایه شما را افزایش می‌دهد.