اکانت متالینک اوراکل ( Oracle Metalink account)

اوراکل از طریق (Oracle Technology Network) OTN و (My Oracle Support) MOS پشتیبانی (اطلاعات و آپدیت) محصولات خود را در اختیار مشتریانش قرار می دهد. سایت OTN رایگان و سایت MOS برای مشتریانی که لاینسس و اکانت پشتیبانی محصول را خریداری کرده اند، قابل استفاده می باشد.

استفاده از (My Oracle Support) MOS به مدیران شبکه امکان مطالعه Document ها و دانلود آپدیت های (patch) ارائه شده برای رفع باگ های موجود را می دهد.

ما لاینسس یا اکانت مورد نیاز برای استفاده از (My Oracle Support) MOS ، (metalink.oracle.com) در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید از اطلاعات و آپدیتهای ارزشمند اوراکل در سازمان خود استفاده نمایید.

این لاینسس سالانه و قابل تمدید می باشد، همچنین برای محصولات ذیل قابل استفاده است:

  1. Oracle Database 10g
  2. Oracle Database 11g Release 1
  3. Oracle Database 11g Release 2
  4. Oracle Database 12c Release 1
  5. Oracle Database 12c Release 2
  6. Oracle Database 18c
  7. Oracle Database 19c
  8. Berkeley Database
  9. Oracle ExaData Database Machine
  10. MySQL with Commercial Extensions

اکانت متالینک اوراکل برای نسخه های Enterprise ، Standard و Personal Edition  قابل استفاده می باشد همچنین اکانت متالینک ارایه شده توسط شرکت رایان نیک تجهیز بدون محدودیت SR می باشد.

مزیت های استفاده از Oracle Metalink

 

1.دسترسی به Oracle Support

با خرید اکانت اوراکل متالینک در صورت بروز مشکل بر روی سرورهایی که حجم داده بالا دارند و مدیریت آنها کار مشکلی می‌باشد،  DBA سازمان با همکاری ساپورت اوراکل وظیفه‌ی پاسخگویی به مشکل پیش آمده را دارند. با توجه به تحریم بودن ایران، مکانیزم پرسش و پاسخ با تیم پشتیبانی امری کاملا ضروری است.

 

2.امکان دسترسی به آخرین ورژن‌های محصولات اوراکل (Patch)

اوراکل هر محصولی را که تولید میکند، اولین ورژن آن را رایگان در اختیار همه کاربرها می‌گذارد. به مرور زمان حدود ۳ ورژن دیگر برای یک محصول تولید میکند و تمامی Path های امنیتی و تغییراتی که باعث افزایش کارایی می‌شود را بر روی ساپورت می‌گذارد.

 

3.امکان دسترسی به مستندات

اوراکل پیوسته مستنداتی اراِئه میکند که برای پیکربندی و یا نصب دیتابیس بر روی محیط هایی که قرار است کارهای سنگین داده‌ای و پردازشی انجام دهند، تقریبا ضروری هستند و این مستندات تنها بر روی این سایت قرار دارد.