PSA

PSA امکان کنترل کامل دسترسی سازمانی دستگاه‌های سیار، راه دور و محلی را از طریق قابلیت‌های مدیریت همگرا، ازجمله عملکرد مدیریت پایدارسازمانی (EMM) امکان‌پذیر می‌سازد. این یک راه‌حل آسان و جامع برای نصب نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس برای VPN، کنترل دسترسی به شبکه (NAC) و تحرک است. هیچ مدیریت بسته‌ای دیگری لازم نیست؛ فقط یک کنسول وب یکپارچه، بصری، مبتنی بر نقش است که از مدیریت یکپارچه نهایی و سیاست‌های امنیتی دستگاه تلفن همراه برای همه کاربران و دستگاه‌های سازمانی و شخصی، هم iOS و هم آندروید پشتیبانی می‌کند. پالس وان همچنین گزارش موافق و گزارش سلامت سیستم را برای فناوری اطلاعات فراهم می‌کند. با استفاده از ابزارهای مدیریت همگرا ارائه‌شده توسط پالس وان، گروه‌های فناوری اطلاعات می‌توانند سرعت عمل بیشتری داشته باشند، درحالی‌که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا همین کار را انجام دهند.

انجام کار در هر مکان، هر زمان، و از هر دستگاه

توانایی انجام کار در هر زمان، و از هر مکان، آسایش زیادی ایجاد می‌کند- و معمولا در دنیای رو به توسعه و پویای کنونی به عنوان امری کاملا ضروری به‌حساب می‌آید. تمایل زیادی بین مردم وجود دارد تا دستگاه‌های سیار شخصی (BYOD) خود را وارد محیط کار کنند، اما پیش از اینکه بخش فناوری اطلاعات سازمان این آزادی را به افراد دهد، این اطمینان باید عمیقا حاصل شود که استانداردهای سازمان در حوزه امنیت و حریم خصوصی رعایت می‌گردد- به ویژه اینکه بسیاری افراد می‌توانند از طریق اسمارت‌فون‌های شخصی، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایشان، به این اطلاعات و برنامه‌های کاربردی حساس شرکت دسترسی یابند.

چالش

کارکنان سازمان از انواع مختلف اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها برای کار روزمره ، و اغلب از دستگاه‌های موبایل شخصی‌شان، و اسمارتفون‌های استاندارد مورد تایید سازمان، استفاده می‌کنند، اما بعضی افراد ترجیح می‌دهند از پلتفرم‌های مختلف دیگر استفاده نمایند. با وجود تقاضا برای استفاده از دستگاه‌های سیار شخصی (BYOD)، کارکنان تنها مجاز به انجام فعالیت‌های کمی همچون چک کردن ایمیل یا دسترسی به اینترنت از دستگاه‌های شخصی‌شان هستند. دسترسی امن به برنامه‌های کاربردی کسب و کار، از طریق دستگاه‌های شخصی مستلزم مراحل زیادی است، و بسیاری از کارکنان این فرایند را طاقت‌فرسا می‌دانند. کارکنان مجبور هستند به صورت دستی به پیکره‌بندی تنظیمات دسترسی Wi-Fi و VPN بپردازند. و همچنین نیازمند استفاده از رمزهای امنیتی به منظور تایید دومرحله‌ای، پیش از دسترسی به شبکه امن پالس شرکت هستند.

در حال حاضر کارکنان سازمان، دسترسی مستمری به شبکه‌های کابلی و سیمی دارند که امکان دسترسی با کامپیوتر های و موبایل های شخصی (BYOD )را امکان‌پذیر می‌سازد. کنترل دسترسی یکپارچه، باعث تعدیل امنیت  از طریق دستگاه PSA میگردد

کنترل دسترسی یکپارچه به شبکه‌های کابلی و سیمی، این امکان را به کارکنان می‌دهد تا دائما ارتباط داشته باشند، و در هر مکانی که هستند با هم کار کنند، و در زمان حرکت نیز از کار لذت برده و دارای انعطاف‌پذیر باشند، و به این ترتیب می‌توانند به خدمات و ابزارهای کارآمد مورد نیازشان دسترسی یابند- و در عین حال، استانداردهای امنیتی سرسختانه سازمان را نیز رعایت کنند. تنها با چند کلیک روی صفحه، کارکنان در مسیر راه خود می‌توانند تماس صوتی یا ویدئویی مایکروسافت‌‌لینک برقرار کنند، یا از برنامه مایکروسافت آفیس365، یا برنامه‌های کاربردی دیگر، در هر مکان یا توسط هر دستگاه سیاری استفاده کنند.

با توجه به این تصاویر، کنترل دسترسی یکپارچه، باعث تعدیل چارچوب امن PSA برای پشتیبانی از کنترل دسترسی شبکه ویژگی-محور برای دستگاه‌های سیار می‌گردد. تضمین‌هایی از طریق زبان نشانه‌گذاری تایید شده امنیتی با استاندارد باز (SAML) فراهم می‌گردد، که باعث تایید اعتبار و همچنین عدم نیاز به وارد کردن مجموعه‌ای از اعداد تصادفی به منظور ارتباط امن می‌گردد. تنها، دستگاه‌های سیاری که در قسمت AirWatch MDM  دستگاه PSA ثبت و سازگار با شرایط ارزیابی هستند، اجازه دسترسی به شبکه شرکت را دارند. از آنجاییکه به دستگاه‌ها براساس وضعیت امنیتی‌شان دسترسی داده می‌شود، به دستگاه‌های سازگارتر، اجازه دسترسی به مجموعه گسترده‌تری از برنامه‌های کاربردی داده می‌شود، درحالیکه دستگاه‌هایی که دارای سازگاری کمتری هستند، دارای محدودیت در زمینه دسترسی اینترنتی هستند. سیاست امنیت PSA (UAC) تضمین می‌دهد که کارکنان در هنکام ورود به محیط آفیس سازمان، در بخش‌های صحیح شبکه قرار گیرند، درحالیکه اتصال امن پالس (SSL-VPN) به تقویت این سیاست می‌پردازد که آیا کارکنان، از راه دور به شبکه شرکت دسترسی دارند یا خیر.

عملکرد SA  

محصولات سخت افزاری Pulse Connect Secure